• GTC sfinalizowała rekordową umowę najmu powierzchni biurowej

• Czwarty budynek Platinium Business Park został wynajęty w całości

• W II kw. 2011 roku wprowadzi się do niego Grupa Aviva

Globe Trade Centre S.A. (GTC) i Grupa Aviva podpisały umowę najmu całego budynku Platinium Business Park IV w Warszawie. Jest to jedna z największych w historii umów najmu w biurowcach powstałych na terenach dawnego Służewca Przemysłowego.

Realizacja czwartego budynku w kompleksie Platinium Business Park położonym u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej w Warszawie rozpoczęła się w maju br. Budynek został w całości wynajęty przez Grupę Aviva (dawniej Commercial Union), która zajmie w nim ok. 13 000 mkw. powierzchni biurowej. Podczas negocjacji Grupa Aviva była reprezentowana przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield.

„Cieszymy się, że udało się nam podpisać umowę z tak renomowanym najemcą. Tym bardziej, że budowa Platinium Business Park IV dopiero co ruszyła” – powiedział Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC S.A. „Doceniamy duże zaufanie i profesjonalizm ze strony partnera wykazane w trakcie negocjacji. Wierzymy, że wybór dokonany przez Grupę Aviva to rozwiązanie optymalne dla jej potrzeb. Decyzja ta utwierdza nas w przekonaniu, że Platinium Business Park to kompleks biurowy najwyższej jakości, będący przykładem budynków o wyjątkowo trwałej wartości, dla najbardziej wymagających najemców” – dodał Piotr Kroenke.

Generalny wykonawca inwestycji – firma Warbud prowadzi obecnie ostatnie prace przygotowawcze na placu budowy. Budynek Platinium Business Park IV zostanie oddany do użytku do 30 maja 2011 roku.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z GTC oraz z podpisanej umowy najmu, która zapewnia naszej firmie nowoczesną i wydajną powierzchnię biurową” – powiedział Maciej Jankowski, Dyrektor Generalny Grupy Aviva w Polsce.

Kompleks Platinium Business Park od 2007 roku jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji biurowych w Warszawie. Trzy powstałe do tej pory budynki są wynajęte w blisko 100% przez renomowane firmy polskie i międzynarodowe . Platinium Business Park wyróżnia wysokiej klasy architektura, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wysoki standard wykończenia. Ponadto komfort pracy osób pracujących w budynku zwiększany jest przez przyjazne otoczenie budynków. Harmonijne połączenie wody i zieleni sprzyja odpoczynkowi i kształtowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Całość tworzy unikalną, inspirującą i kreatywną przestrzeń pracy.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio