Globe Trade Centre S.A. podpisała ze State Street umowę najmu 11 600 mkw. powierzchni w Centrum Biurowym Kazimierz w Krakowie.

State Street jest wiodącym dostawcą usług finansowych, wyspecjalizowanym w obsłudze inwestorów instytucjonalnych. Wartość aktywów powierzonych spółce wynosi 15 bilionów USD, a wartość aktywów zarządzanych przez nią – 2 biliony USD. Firma prowadzi obecnie działalność w 26 krajach, na ponad 100 rynkach świata. W jej centrum operacyjnym w Krakowie pracę znajdzie docelowo ok. 1 000 osób.

Centrum Biurowe Kazimierz powstaje przy Galerii Kazimierz, na działce pomiędzy ulicami Podgórską i Gęsią. Poza powierzchnią biurową na wyższych kondygnacjach budynku, będzie w nim dostępne także 2 650 mkw. na parterze, przeznaczonych na zaplecze handlowo-usługowe. Ukończenie budowy planowane jest na II kw. 2009 r.

„Umowa podpisana ze State Street udowadnia, że nie słabnie zainteresowanie międzynarodowych firm inwestycjami w Polsce, zwłaszcza w Krakowie – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Komercyjny GTC. – „Jesteśmy dumni, że tak prestiżowy partner, jedna z wiodących instytucji finansowych na świecie, wybiera biura wybudowane przez Globe Trade Centre w Krakowie na potrzeby swojej ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. To najlepsza rekomendacja dla kolejnych najemców.”

Maciej Gołębiewski, Dyrektor Działu Global Corporate Services w polskim oddziale CB Richard Ellis – firmy doradczej reprezentującej najemcę podczas negocjacji, powiedział – „Jesteśmy bardzo zadowoleni z transakcji z udziałem tak prestiżowego najemcy, dotyczącej równie atrakcyjnego centrum biurowego. Podpisana umowa potwierdza rosnącą atrakcyjność Krakowa dla międzynarodowych graczy. Miasto staje się centrum usług finansowych, IT, telekomunikacyjnych oraz nowych technologii” – dodał Maciej Gołębiewski.

Uroczyste podpisanie i przekazanie umów najmu odbyło się w Urzędzie Miasta Krakowa 6 maja 2008 r. w obecności Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Konsula Generalnego USA w Polsce – Anne Hall. W imieniu Globe Trade Centre S.A. umowę podpisał Eli Alroy – Przewodniczący Rady Nadzorczej GTC, State Street reprezentował Tim Caverly – Wiceprezes Wykonawczy ds. usług inwestycyjnych na Europę kontynentalną.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio