• EPSTEIN – jedna z największych firm projektowych w Polsce zajmie 1130 mkw. w trzecim budynku Platinium Business Park

• Platinium Business Park III jest już wynajęty w ponad 90%

• GTC przygotowuje się do rozbudowy prestiżowego kompleksu o czwarty budynek

Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisała umowę najmu 1130 mkw. powierzchni biurowej w trzecim budynku Platinium Business Park w Warszawie. Nowym najemcą jest EPSTEIN – jedno z największych architektonicznych i wielobranżowych biur projektowych w Polsce.

EPSTEIN to najdłużej działające na polskim rynku biuro projektów o kapitale zagranicznym. Jest częścią renomowanej amerykańskiej pracowni architektonicznej A.Epstein & Sons International. EPSTEIN specjalizuje się w projektowaniu obiektów biurowych, handlowych, użyteczności publicznej, przemysłowych i magazynowych, jak również hoteli i budynków mieszkalnych.

EPSTEIN to kolejna międzynarodowa firma, która zdecydowała się zlokalizować swoje biuro w kompleksie Platinium Business Parkrealizowanym przez GTC przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołowskiej w Warszawie. Nowy najemca wprowadzi się we wrześniu tego roku.

„Nasza inwestycja biurowa przyciągnęła kolejnego renomowanego najemcę, który w dodatku jest międzynarodowym specjalistą w dziedzinie architektury. To doskonała rekomendacja dla całego kompleksu Platinium Business Park” – powiedział Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC S.A.

Trzeci budynek Platinium Business Park posiada 11 400 mkw. powierzchni biurowej. Ponad 90% z niej jest już wynajęte przez uznane firmy polskie i międzynarodowe m.in.: Panasonic, TUI, CB Richard Ellis Facility Management, Artegence, Starlink, Bibby Financial Services oraz Communication Unlimited.

Docelowo w Platinium Business Park znajdzie się 6 budynków oferujących łącznie ponad 70 600 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dodatkowe atuty Platinium Business Park to centralne położenie w sercu biznesowej części Mokotowa oraz dobra komunikacja z centrum miasta i Międzynarodowym Portem Lotniczym Okęcie. Do dyspozycji najemców trzech budynków jest obecnie 650 miejsc parkingowych. Budynki kompleksu charakteryzują się wysokiej jakości wykończeniem, doskonałym doświetleniem wnętrz, jak również najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i telekomunikacyjnymi.

W wynajmie powierzchni w Platinium Business Park pośredniczy renomowana międzynarodowa firma Cushman & Wakefield.

GTC przygotowuje się do realizacji czwartego budynku Platinium Business Park, w którym znajdzie się 12 700 mkw. powierzchni najmu. Będzie on położony prostopadle do ul. Domaniewskiej. W tej chwili Spółka oczekuje na pozwolenie na jego budowę.

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio