Globe Trade Centre S.A. (GTC), jeden z największych deweloperów nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, podpisał listy intencyjne z LPP S.A. oraz Cinema City International dotyczące wynajmu łącznie ponad 16,7 tys. m kw. powierzchni w najnowszych centrach handlowych planowanych przez GTC w Warszawie.

 

Oba projekty znajdują się w końcowych etapach projektowych i już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem najemców. Cinema City International, największy operator sieci kin w Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu oraz trzecia sieć kinowa w Europie, wstępnie porozumiał się z GTC w sprawie wynajmu ponad 4 000 m kw. powierzchni w Galerii Wilanów oraz ponad 3 300 m kw. w Galerii Białołęka.

 

„W Wilanowie zaplanowano 12 sal kinowych. Z kolei na Białołęce powstanie multipleks Cinema City z 11 ekranami” – wyjaśnia Jacek Wachowicz, Członek Zarządu GTC.

 

Spółka podpisała także porozumienie w sprawie wynajmu powierzchni przez LPP S.A., lidera wśród polskich firm odzieżowych i właściciela takich popularnych marek odzieżowych jak  Reserved, House, Cropp, Mohito, a także bardzo udanie debiutującej najnowszej marki LPP – Sinsay, oraz sieci salonów z artykułami wyposażenia wnętrz Home&You. LPP wynajmie od GTC ponad 4 600 m kw. w Galerii Wilanów oraz ponad  4 700 m kw. w Galerii Białołęka. Największymi sklepami spółki w obu galeriach będą sklepy flagowe odzieżowej marki Reserved.

 

„Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani z zawarcia porozumienia z LPP i Cinema City. Zainteresowanie kluczowych najemców, których oferta handlowa i rozrywkowa jest jednym z głównych czynników przyciągających odwiedzających galerie handlowe, potwierdza atrakcyjność lokalizacji obu inwestycji. Podpisanie listów intencyjnych z LPP i Cinema City jest dla nas bardzo istotnym krokiem w komercjalizacji obu projektów. Równocześnie rozmawiamy z innymi kluczowymi najemcami powierzchni w obu galeriach.” – dodał Jacek Wachowicz.

 

Doradcą GTC w rozmowach z LPP była międzynarodowa firma Jones Lang LaSalle, regularnie współpracująca z GTC.

 

Oba projekty, Galeria Wilanów i Galeria Białołęka, są w końcowych stadiach prac poprzedzających rozpoczęcie budowy. GTC zakłada, że Galeria Białołęka otworzy swoje podwoje w 2015 r., a jej odpowiedniczka w Wilanowie – rok później.

 

***

 

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC) to jeden z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Powstała w 1994 r. w Warszawie Spółka obecnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC realizuje inwestycje i zarządza nimi w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym. Firma wybudowała nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni ponad 950 000 m kw. netto i nieruchomości mieszkaniowe o łącznej powierzchni 300 000 m kw. GTC obecnie jest właścicielem ok. 602 000 m kw. powierzchni komercyjnej (z czego udział GTC wynosi 548 000 m kw.). Spółka posiada również imponujący portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,2 mln m kw. powierzchni komercyjnej i 615 000 m kw. mieszkaniowej. Łączne aktywa Grupy wynoszą ponad 1,9 mld euro. Akcje GTC są notowane na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250 skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

 

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio