GTC, jeden z wiodących deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej, otrzymał certyfikat LEED Gold dla biurowca Cascade znajdującego się w centralnej dzielnicy biznesowej Bukaresztu (CBD), w pobliżu placu Victoriei. Obecnie wszystkie rumuńskie inwestycje biurowe GTC są wyróżnione na poziomie Gold w ramach różnych systemów certyfikacji ekologicznych, przyznawanych w latach 2019-2021. Od 2021 roku, wszystkie budynki GTC w Rumunii będą korzystać z odnawialnych źródeł energii, na mocy zobowiązania firmy do zapewnienia czystej energii we wszystkich posiadanych obiektach.

Cascade Office Building to jeden z flagowych projektów biurowych w Bukareszcie. Znajduje się w samym centrum miasta, przy Strada Buzești 62-64, 7 minut spacerem od Placu Victoriei i 20 minut jazdy od międzynarodowego lotniska Henri Coandă. Budynek o powierzchni 4 210 m kw został ukończony w 2005 roku. Zawiera nowoczesne elementy energooszczędne, takie jak inteligentne oświetlenie, klimatyzację, a także systemy zarządzania temperaturą i kontrolą dostępu oraz monitoring CCTV. Proces certyfikacji trwał 7 miesięcy i opierał się na ocenie siedmiu kryteriów potwierdzających doskonałe warunki eksploatacji i utrzymania budynku (LEED O+M). Są to: zintegrowany proces projektowy, energia i środowisko, zrównoważony teren, efektywna gospodarka wodna, użyteczne materiały i zasoby naturalne, jakość środowiska wewnętrznego, innowacyjność i priorytety regionalne, a także lokalizacja i transport.

Do portfolio nieruchomości biurowych GTC, które znajdują się w Rumunii należą: City Gate (City Gate North Tower i City Gate South Tower), Cascade Office Building, Premium Plaza oraz Premium Point. W ciągu ostatnich trzech lat wszystkie te nieruchomości otrzymały certyfikat Gold lub zostały ponownie certyfikowane: City Gate South Tower awansował z poziomu LEED Silver na Gold, biurowiec City Gate North Tower uzyskał recertyfikację LEED Gold, a inwestycje Premium Point i Premium Plaza zostały recertyfikowane w systemie DGNB na poziomie Gold.

 „Przystanie certyfikatu LEED Gold dla biurowca Cascade jest ważnym osiągnięciem w naszej strategii zrównoważonego rozwoju, którą przedstawiliśmy w ostatnim raporcie ESG. Zobowiązaniem GTC jest budowanie lub nabywanie wyłącznie ekologicznych budynków o wysokiej energooszczędności, będącymi nieruchomościami przyjaznymi dla środowiska i zapewniającymi najlepsze warunki pracy. Znajdujemy się obecnie w skomplikowanej sytuacji, spowodowanej m.in. pandemią COVID-19. Uważam, że możemy pokonać wszystkie wyzwania, dostosowując działalność naszej firmy do nowego, hybrydowego sposobu pracy, a także unowocześniając posiadane budynki, aby były bardziej przyjazne środowisku. Dzięki pracy naszego zespołu, każdy metr kwadratowy inwestycji GTC w Rumunii jest certyfikowany na poziomie Gold, co jest ogromnym osiągnięciem” – skomentował Ziv Gigi, Managing Director GTC w Rumunii.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio