Właściciel i zarządca Galerii Jurajskiej – Globe Trade Centre S.A. (GTC) podpisał z TK Maxx umowę najmu 2.850 mkw. powierzchni handlowej zlokalizowanej na parterze centrum, w miejscu zajmowanym do tej pory przez operatora rtv i agd, firmę Avans. TK Maxx oferuje ubrania, obuwie, akcesoria i artykuły dla domu sygnowane przez renomowane marki i sławnych projektantów. To co wyróżnia salony TK Maxx to ceny – nawet do 60% niższe od regularnych cen sklepowych.

TK Maxx należy do amerykańskiej Grupy TJX Companies, która posiada ponad 2.500 sklepów w USA i Kanadzie oraz ponad 250 sklepów w Europie, w tym 7 w Polsce. Sklep TK Maxx w Galerii Jurajskiej będzie jednym trzech nowych salonów tej sieci, które rozpoczną działalność w Polsce w najbliższym czasie.

90% produktów oferowanych w sklepach TK Maxx to najnowsze kolekcje, a 10% – towary z poprzednich sezonów. W ofercie TK Maxx znajdują się produkty ponad 3000 renomowanych producentów z całego świata.

„Sklep TK Maxx w Galerii Jurajskiej to kolejny przełom na częstochowskim rynku handlowym. Oferowane przez TK Maxx marki, dostępne w przystępnych cenach, z pewnością przyciągną wielu częstochowian i mieszkańców regionu, zainteresowanych najnowszymi trendami w modzie. W całej Polsce istnieje zaledwie kilka sklepów TK Maxx. Tym bardziej cieszymy się, że kolejna placówka tej sieci zostanie otwarta właśnie w Galerii Jurajskiej” – mówi Monika Janczewska-Leja, Dyrektor ds. Powierzchni Handlowych w GTC S.A.

Zakupy z sklepie TK Maxx w Galerii Jurajskiej w Częstochowie będzie można zrobić od marca 2011 r.

Galeria Jurajska to trzecie centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez GTC w Polsce i pierwszy nowoczesny obiekt tego typu w Częstochowie. Jego otwarcie nastąpiło w październiku 2009 roku.

Galeria Jurajska usytuowana jest w Alei Wojska Polskiego 207 – przebiegającym przez całą Częstochowę fragmencie drogi krajowej nr 1, łączącej północ i południe Polski.

Powierzchnia całkowita Galerii Jurajskiej wynosi 130.000 mkw., z czego 49.000 mkw. to powierzchnia handlowo-rozrywkowa, która mieści 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City.

W ofercie Galerii Jurajskiej znajdują się sklepy najpopularniejszych marek polskich i międzynarodowych. Dla wielu z nich jest to debiut na lokalnym rynku handlowym. Swoje sklepy w Galerii Jurajskiej otworzyły m.in. Alma, Peek&Cloppenburg, grupa LPP (Reserved, Cropp, Home & You, Esotiq, House, Mohito), grupa Inditex (Zara, Bershka i Stradivarius), C&A, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, H&M, New Yorker, KappAhl, Smyk, Rossmann, Kakadu, Sephora, Douglas, Promod, Max Mara, Trussardi, s.Oliver, czy Apart.

Do dyspozycji klientów Galerii Jurajskiej jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 2.000 samochodów. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum znajdują się przystanki kilkunastu linii autobusowych.

GTC S.A  jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 800.000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 523.000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2,7 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio