Globe Trade Centre S.A. (GTC) zawarła znaczącą umowę najmu w kompleksie University Business Park. Spółki należące do Grupy STRABAG, w tym Hermann Kirchner Polska, zajmą blisko 1 800 mkw. powierzchni biurowej. Grupa STRABAG to lider rynku budowlanego w Niemczech, Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowa umowa została zawarta w październiku br. Większość wynajętej powierzchni zajmie biuro firmy Hermann Kirchner Polska. Świadczy ona usługi przede wszystkim w zakresie budowy i remontów dróg i autostrad.

„Wybór University Business Park przez renomowany koncern budowlany potwierdza najwyższą jakość naszej łódzkiej inwestycji” – mówi Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC S.A.

“W trzecim kwartale br. współczynnik niewynajętych powierzchni biurowych w Łodzi spadł o 4%. Wynajem powierzchni biurowej przez Strabag w University Business Park oznacza kontynuację ożywienia na rynku łódzkim. Jest to jednocześnie jedna z największych transakcji wynajmu zawartych w tym roku w Łodzi” – powiedział Paweł Lothammer z międzynarodowej agencji Jones Lang LaSalle, która pośredniczyła w transakcji.

Wśród firm, które do tej pory wynajęły powierzchnię w University Business Park są również Intergraph Polska, Kredyt Bank, AEGON, oraz Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Warta.

University Business Park to jedyny w pełni nowoczesny kompleks biurowy na terenie Łodzi. Inwestycja położona jest obok terenów Politechniki Łódzkiej, pomiędzy Al. Kościuszki i ul. Wólczańską. W ukończonym w maju br., pierwszym z dwóch budynków kompleksu, dostępnych jest 18 500 mkw. przyjaznej i bardzo dobrze doświetlonej naturalnym światłem powierzchni biurowej klasy A oraz 300 miejsc parkingowych.

Budynki University Business Park mają siedem kondygnacji, a powierzchnia typowego piętra wynosi 2 700 mkw.

University Business Park jest w pełni dostosowany do potrzeb dużych i małych firm (minimalna powierzchnia najmu to 100 mkw.). Kompleks został zaprojektowany pod kątem zapewnienia najemcom możliwie elastycznej aranżacji wnętrza i efektywnego zagospodarowania przestrzeni, zarówno w układzie gabinetowym, jak i open space.

University Business Park jest wyposażony w podwieszane sufity, uchylne okna z zewnętrznymi roletami, nowoczesne systemy grzewcze, wentylacyjne oraz telekomunikacyjne, jak również system podwójnego zasilania i pełną kontrolę dostępu. Daje to możliwość swobodnej aranżacji biura np. pod działalność typu back-office, badawczą czy laboratoryjną – prowadzoną przez firmy z sektora BPO, które stanowią znaczący odsetek wśród potencjalnych inwestorów w regionie łódzkim.

Więcej informacji dotyczących University Business Park: www.biurawlodzi.pl

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek z sektora nieruchomości na świecie. Wśród udziałowców GTC znajdują się najwięksi polscy i międzynarodowi inwestorzy instytucjonalni.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio