• Pierwszy budynek University Business Park w Łodzi otrzymał pozwolenie na użytkowanie

• GTC podpisała umowy najmu z Kredyt Bank i Intergraph

• Spółka prowadzi zaawansowane negocjacje z kolejnymi firmami zainteresowanymi wynajmem

Globe Trade Centre S.A. (GTC S.A.) zawarła umowy najmu powierzchni w kompleksie biurowym University Business Park w Łodzi z Kredyt Bank S.A. i Intergraph Polska Sp. z o.o. Na przełomie kwietnia i maja br. pierwszy budynek kompleksu otrzymał prawomocne pozwolenie na użytkowanie, a następnie pomyślnie przeszedł odbiór końcowy przez inwestora.

Obydwie umowy najmu zostały zawarte w czerwcu br. Placówka Kredyt Banku w University Business Park, zapewniająca m.in. obsługę w ramach tzw. bankowości prywatnej (private banking), zajmie 650 mkw. powierzchni i zostanie otwarta jesienią tego roku.

Drugim najemcą University Business Park została firma Intergraph Polska specjalizująca się w rozwiązaniach inżynieryjnych i softwareowych w zakresie pomiarów geoprzestrzennych. Siedziba Intergraph w łódzkiej inwestycji GTC będzie miała ok. 400 mkw.powierzchni.

University Business Park położony jest obok terenów Politechniki Łódzkiej, pomiędzy Al. Kościuszki i ul. Wólczańską. W ukończonym w maju br., pierwszym z dwóch budynków kompleksu, dostępnych jest 18 500 mkw. przyjaznej i bardzo dobrze doświetlonej naturalnym światłem powierzchni biurowej klasy A oraz 300 miejsc parkingowych.

Budynki University Business Park mają siedem kondygnacji, a powierzchnia typowego piętra wynosi 2 700 mkw.

University Business Park jest w pełni dostosowany do potrzeb dużych i małych firm (minimalna powierzchnia najmu to 100 mkw.). Kompleks został zaprojektowany pod kątem zapewnienia najemcom możliwie elastycznej aranżacji wnętrza i efektywnego zagospodarowania przestrzeni, zarówno w układzie gabinetowym, jak i open space.

University Business Park jest wyposażony w podwieszane sufity, uchylne okna z zewnętrznymi roletami, nowoczesne systemy grzewcze, wentylacyjne oraz telekomunikacyjne, jak również system podwójnego zasilania i pełną kontrolę dostępu. Daje to możliwość swobodnej aranżacji biura np. pod działalność typu back-office, badawczą czy laboratoryjną – prowadzoną przez firmy z sektora BPO, które stanowią znaczący odsetek wśród potencjalnych inwestorów w regionie łódzkim.

Więcej informacji dotyczących University Business Park: www.biurawlodzi.pl

GLOBE TRADE CENTRE S.A. (GTC S.A) jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.

GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 750 000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 455 000 mkw. netto. Spółka posiada również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,8 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa Spółki przekraczają 2.6 mld euro.

Akcje GTC notowane są na GPW w Warszawie w prestiżowym indeksie WIG20. Walory Spółki wchodzą też w skład międzynarodowych indeksów MSCI i Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 Index, jak również indeksu GPR250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio