Grupa GTC – inwestor Galerii Północnej – rozpoczyna przebudowę istniejącego układu komunikacyjnego wokół powstającego na Białołęce centrum. Największe prace drogowe będą związane z przebudową ulicy Światowida. Na odcinku od ul. Modlińskiej do ul. Trakt Nadwiślański zostanie ona poszerzona w celu uzyskania czteropasmowej jezdni. Inwestor wybuduje także dwie nowe drogi dojazdowe – po południowej i wschodniej stronie Galerii Północnej, aby zapewnić najbardziej komfortową organizację ruchu przy obiekcie.

 

Jedna z głównych arterii komunikacyjnych zachodniej Białołęki – ul. Światowida – zostanie nie tylko poszerzona na odcinku, gdzie przewidywane jest zwiększone natężenie ruchu drogowego, przebudowane będą także: trasa piesza, zatoka autobusowa oraz urządzanie oświetleniowe. Inwestor galerii zadbał również o rowerzystów. Po południowej stronie ulicy Światowida powstanie ścieżka rowerowa. Zaplanowana jest także zatoka postojowa dla taksówek oraz sygnalizacja świetlna.

Grupa GTC tak zaplanowała prace modernizacyjne, aby maksymalnie zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców dzielnicy. Główne roboty drogowe przy ul. Światowida zostaną wykonane do końca wakacji, a cała przebudowa zakończy się z końcem września.

–  Dokładamy wszelkich starań, aby konieczna rozbudowa ul. Światowida była jak najmniej odczuwalna. Docelowo osiągniemy oczywiście zwiększenie płynności ruchu w okolicy centrum, ale prace drogowe zawsze wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Zadbaliśmy jednak o to by w ramach czasowej organizacji ruchu, transport drogowy odbywał się nieprzerwanie – podkreśla Jacek Wachowicz, dyrektor ds. sprzedaży i najmu w GTC.

Z kolei budowa bezpośrednich dróg dojazdowych do galerii została zaplanowana na przyszły rok –  po zakończeniu największych prac budowlanych na terenie centrum.

Dzięki przebudowie Galeria Północna będzie świetnie skomunikowana i umożliwi łatwy dojazd do centrum dla mieszkańców Białołęki i przedmieść Warszawy. Inwestor, grupa GTC, dokłada wszelkich starań, aby nowe rozwiązania komunikacyjne podniosły komfort przemieszczania się w dzielnicy.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio