• Galerią Północną weźmie udział w targach MAPIC, najbardziej prestiżowym wydarzeniu w branży nieruchomości.

MAPIC to największe w Europie targi nieruchomości handlowych, które co roku odbywają się we francuskim Cannes. W tegorocznej edycji tego prestiżowego wydarzenia weźmie udział Galeria Północna, nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, które nada nową jakość polskiemu rynkowi handlowemu. Otwarcie Galerii Północnej planowane jest na pierwszą połowę 2017 roku.

W tym roku w targach weźmie udział około 8400 uczestników, w tym detaliści, inwestorzy, deweloperzy, władze lokalne, jak również inne osoby zainteresowane rynkiem nieruchomości i komercyjnym udostępnianiem powierzchni handlowych. Inwestorzy i deweloperzy z całego świata wystawią swoje reprezentacyjne obiekty handlowe. Jednym z prezentowanych obiektów będzie Galeria Północna, obecnie jedna z dwóch, obok Galerii Wilanów, najważniejszych inwestycji GTC w Warszawie.

Galeria Północna jest projektem tworzonym we współpracy z najlepszymi architektami. Stale rozbudowana oferta handlowa oraz zastosowanie nowoczesnych technologii przyciągną klientów z całej Warszawy i okolic. Jestem przekonany, że niekonwencjonalny design oraz rozwiązania konstrukcyjne projektu wyznaczą nowe standardy projektowania i budowania tego typu obiektów. Cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować naszą inwestycję na największym wydarzeniu wystawienniczym w branży nieruchomości handlowych. Targi są doskonałą okazją do spotkań z najemcami, innymi deweloperami oraz liderami z branży.” – mówi Jacek Wachowicz, szef działu inwestycji w GTC.

Galeria Północna została zaprojektowana z uwzględnieniem zasad zrównoważonego budownictwa, co przełoży się na komfort zarówno przyszłych klientów, jak i najemców. Projekt uzyskał już prestiżową precertyfikację LEED na poziomie GOLD, która jest potwierdzeniem zastosowania innowacyjnych rozwiązań minimalizujących wpływ budynku na środowisko naturalne. Aby zapewnić odwiedzającym Galerię Północną komfort na światowym poziomie, architekci z renomowanych pracowni APA Wojciechowski oraz Tzur Architects zaprojektowali unikatowych, zagospodarowany zielenią, otwarty dach z alejkami spacerowymi i placem zabaw. Część dachu zostanie przeszklona. Takie rozwiązanie w połączeniu z przestronnym wnętrzem galerii zapewni nieporównywalną z obecnie istniejącymi polskimi centrami handlowymi ilość światła dziennego.

Galeria udostępni najemcom ok. 64 tys. m kw. powierzchni, a klientom ok. 2 300 miejsc parkingowych. Jej budowa rozpoczęła się w lipcu 2015, a otwarcie planowane jest na pierwsza połowę 2017 roku. Za komercjalizację Galerii Północnej odpowiadają firmy Jll i Cushman & Wakefield, za działania marketingowo-reklamowe agencja Communication Unlimited.

Podczas targów GTC zaprezentuje również Galerię Wilanów, która będzie pierwszym centrum handlowym nowej generacji położonym w południowej części Warszawy. Zaprojektowana przez renomowane studia architektoniczne APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur Architects galeria planowana jest w taki sposób, by zapewnić całkowitą otwartość swoim klientom. Projekt przyjazny dla środowiska dysponuje częścią rozrywkową i placami zabaw. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 61 000 m kw. w tym 250 sklepów i punktów usługowych. Ponadto klienci będą mogli korzystać z 2 200 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemiu galerii jak na dachu. Galeria Wilanów już przyciągnęła wiele atrakcyjnych najemców takich jak Cinema City, Carrefour, H&M, Grupa LPP i wiele innych.

 

Gal P

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio