Globe Trade Centre S.A. („GTC”) sfinalizowało umowy najmu z kluczowym najemcą branży modowej w Galerii Wilanów i Galerii Północnej, dwóch centrach handlowych, które wkrótce powstaną w Warszawie. Grupa LPP („LPP”), jedna z najszybciej rosnących firm odzieżowych na świecie, wynajmie łącznie 9 350 m kw. powierzchni handlowej w obu inwestycjach GTC.

Zarówno w Galerii Wilanów, położonej na południu Warszawy, jak i w Galerii Północnej na Białołęce, znajdą się sklepy wszystkich marek LPP: House, Mohito, CroppTown i Sinsay, a także Home&You, sieci sklepów specjalizujących się w akcesoriach domowych i wyposażeniu wnętrz. W obu centrach handlowych flagowym sklepem LPP będą salony Reserved, liczące ponad 2 100 m kw. powierzchni.

Wszystkie sklepy LPP w Galerii Wilanów zajmą łączną powierzchnię 4 680 m kw. W Galerii Północnej powierzchnia ta będzie niemal identyczna: 4 670 m kw.

„Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani z podpisania umowy z tak znaczącym najemcą. Oba warszawskie projekty GTC cieszą się szybko rosnącym zainteresowaniem, które potwierdza zarówno siłę warszawskiego rynku, jak i jakość naszych nowych inwestycji, zarówno w kontekście ich lokalizacji, projektu architektonicznego, aranżacji wnętrza jak i przyjętej strategii leasingowej” – powiedział Jacek Wachowicz, Członek Zarządu GTC.

Podpisując umowę najmu powierzchni w Galerii Północnej i Galerii Wilanów, tworzymy fundamenty naszej obecności w tych częściach Warszawy, które do tej pory znacząco nie zaistniały na handlowej mapie Warszawy. W tym kontekście, decyzja o pojawieniu się w Galerii Północnej i Galerii Wilanów była oczywista. Co więcej, uznana marka GTC, która gwarantuje najwyższy na rynku poziom relacji biznesowej, sprawiła że jej podjęcie było jeszcze łatwiejsze” –  powiedział Sławomir Łoboda, Wiceprezes Zarządu LPP.

Oba projekty, Galeria Wilanów i Galeria Północna, są w końcowych etapach prac poprzedzających rozpoczęcie budowy. Prace budowlane rozpoczną się natychmiast po uzyskaniu pozwoleń na budowę. Potrwa ona, zarówno w przypadku Galerii Wilanów jak i Galerii Północnej, od 20 do 24 miesięcy.

Galeria Wilanów zaoferuje najemcom ponad 61 tys. m kw. w ok. 250 sklepach i punktach usługowych. Projekt wykonany przez architektów z renomowanych pracowni APA Wojciechowski i Moshe Tzur wykorzysta unikalne rozwiązania oraz zagwarantuje przyjazność inwestycji dla środowiska, co zostało już potwierdzone przyznaniem złotego certyfikatu ekologicznego LEED. Agentem odpowiedzialnym za komercjalizację projektu jest JLL.

Galeria Północna, również zaprojektowana przez APA Wojciechowski i Moshe Tzur, wyróżniać się będzie zagospodarowanym zielenią dachem, którego funkcje będą dobrane tak, by uzupełniać ofertę najemców galerii. Przeszklenie części dachu zapewni dostęp do światła dziennego, tworzącego naturalną atmosferę we wnętrzu. Galeria Północna zaoferuje najemcom ok. 64 tys. m kw. Tak jak w przypadku Galerii Wilanów, GTC przewiduje uzyskanie dla projektu złotego certyfikatu ekologicznego LEED. Za komercjalizację Galerii Północnej odpowiadają firmy JLL i DTZ.

 

***

Grupa GTC powstała w 1994 r. i jest jedną z wiodących firm rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Grupa działa w Polsce oraz w Rumunii, na Węgrzech, w Chorwacji, Serbii, Bułgarii, na Słowacji oraz w Czechach.

GTC realizuje inwestycje i aktywnie zarządza nieruchomościami w dwóch sektorach rynku nieruchomości: biurowym i centrów handlowo-usługowych. Od swego powstania Grupa wybudowała 47 budynków biurowych oraz 12 galerii handlowych, o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw. GTC obecnie zarządza 28 inwestycjami komercyjnymi o łącznej powierzchni ponad 589 tys. m kw.

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowych indeksów: Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index, GPR 250, skupiającego akcje 250 największych i najbardziej płynnych spółek sektora nieruchomości na świecie oraz FTSE EPRA/NAREIT Emerging Index.

 

***
LPP, spółka powstała w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw odzieżowych na świecie. Konsekwentnie inwestując w swoją działalność stała się międzynarodowym koncernem, który zarządza portfolio pięciu rozpoznawalnych marek modowych: Reserved, Cropp, Sinsay, House i Mohito.

JLL to międzynarodowa firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. JLL obsługuje klientów w 75 krajach na świecie. Dochód firmy w 2013 roku wyniósł ponad 4,0 mld USD. JLL zarządza obiektami o łącznej powierzchni ok. 280 mln mkw. W 2013 r. firma zrealizowała na całym świecie transakcje o łącznej wartości 99 mld USD. LaSalle Investment Management (spółka w ramach grupy), zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 48 mld USD. W celu uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do odwiedzenia www.jll.pl

DTZ to globalny lider w zakresie usług na rynku nieruchomości. Firma dostarcza klientom biznesowym, najemcom powierzchni komercyjnych oraz inwestorom kompleksowych usług, w skład których wchodzą: pośrednictwo w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, zintegrowane usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami, doradztwo w zakresie rynków kapitałowych, doradztwo inwestycyjne, wyceny, doradztwo budowlane. Dodatkowo dzięki najwyższej jakości usług z zakresu badań i doradztwa rynkowego dostarczamy naszym klientom wiedzy na temat globalnych i lokalnych rynków. DTZ prognozuje rozwój sytuacji i trendów na rynkach, przez co wspomaga naszych klientów w podejmowaniu najlepszych, długoterminowych decyzji. DTZ zatrudnia 24 200 osób, które pracują poprzez sieć 209 oddziałów zlokalizowanych na terenie 52 krajów. DTZ w Polsce zatrudnia około 250 osób. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.dtz.com.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio