• Należący do GTC University Business Park otrzymał certyfikat BREEAM In-Use dla obydwu bydynków z oceną „Excellent”
  • Certyfikat został uzyskany w dwóch kategoriach: „Asset Performance” oraz „Building Management”
  • University Business Park składa się z dwóch budynków biurowych klasy A w Łodzi

GTC oficjalnie dokłada swoją cegiełkię do uczynienia Łodzi bardziej ekologicznym miejscem. University Business Park zlokalizowany w centrum miasta na ul. Wólczańskiej otrzymał certyfikat BREEAM In-Use dla obydwu budynków A i B wchodzących w jego skład. Kompleks, który przeszedł ewaluację w kategoriach „Asset Performance” oraz „Building Management”, otrzymał ocenę na poziomie „Excellent”.

University Business Park jest kompleksem biurowym klasy A składającym się z dwóch budynków. Bliskie sąsiedztwo Politechniki Łódzkiej, bezpośredni dostęp do przystanków licznych linii autobusowych i tramwajowych oraz bliskość Galerii Łódzkiej sprawiają, że obiekt jest doskonale zlokalizowany. Co więcej, kompleks charakteryzuje nowoczesny zrównoważony design, a także elastyczna powierzchnia, która umożliwia najemcom ekspansję w obrębie jednego parku biurowego wraz z rozwojem ich działalności. Inwestycja odpowiada na potrzeby współczesnych pracowników, dając im dostęp do takich dodatkowych udogodnień jak restauracja, kawiarnia, kiosk, bankomat, parking dla rowerzystów, myjnia samochodowa, a także cztery dogodne wjazdy dla samochodów, miejsce postojowe dla taksówek i gości oraz wydzielona strefa dostaw.

Podczas procesu certyfikacji, University Business Park zdobył maksymalną liczbę punktów za wykorzystanie ekologicznych materiałów budowlanych, zrównoważony system zarządzania odpadami, a także ekspresowy i wygodny dostęp do różnych środków transportu, co w efekcie zmniejsza ogólny wpływ kompleksu na środowisko. W ocenie zwrócono także szczególną uwagę na rozwiązania, które mają na celu dbanie o zdrowie i samopoczucie najemców, jak np. wysokie okna – w tym otwierane – od podłogi do sufitu zapewniające zmaksymalizowany dostęp do światła naturalnego oraz wysokie parametry wymiany powietrza. Deconiono także wykorzystanie technologii, które wpływają na komfort pracowników oferując możliwość lokalnej kontroli temperatury oraz utrzymując optymalną wilgotność powietrza.

 „Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie wartości dodanej naszym najemcom i wierzymy, że idealną drogą w kierunku spełnienia tej ambicji jest właśnie zrównoważone podejście. Certyfikat BREEAM In-Use potwierdza, że University Business Park powstał z myślą o odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego oraz troską o dobre samopoczucie jego użytkowników. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie nasze aktywa w Polsce uzyskały zielony certyfikat, a wyróżnienie dla kompleksu w Łodzi pozwala nam nabrać rozpędu w osiągnięciu tego celu” – komentuje Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny GTC.

Całkowita powierzchnia najmu kompleksu wynosi 40.400 m kw. Oba budynki, każdy o łącznej powierzchni najmu 20.200 m kw., od samego początku cieszyły się zainteresowaniem prestiżowych najemców. Obecnie jest to jedno z najważniejszych miejsc na biznesowej mapie Łodzi obsługując takie firmy jak Fujitsu Polska, Ericsson, Barry Callebaut, Accenture, Mobica i UPS Global Business Services.

GTC_UBP_Lodz_small-2

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio