Firma NOTUS Finanse SA wynajmie 430 m kw. w niedawno zmodernizowanym biurowcu Globis Poznań. Umowę zawarto tuż po zakończeniu kompleksowego remontu obiektu, obejmującego m.in. modernizację lobby i optymalizację systemu wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania HVAC.

NOTUS Finanse, lider rynku pośrednictwa finansowego w Polsce, wybrał swoją nową siedzibę na kolejne 5 lat. Najemca zajmie 430 m kw. powierzchni biurowej klasy A na czwartym piętrze zmodernizowanego budynku Globis Poznań należącego do GTC. Łącznie biurowiec oferuje 13 500 m kw. powierzchni klasy premium, a dzięki swojej doskonałej lokalizacji w sąsiedztwie Targów Poznańskich i Starego Miasta zapewnia najemcom szybki dostęp do Dworca Głównego, licznych linii tramwajowych i autobusowych oraz dogodne połączenie z Międzynarodowym Portem Lotniczym Poznań-Ławica. Budynek jest certyfikowany w systemie BREEAM In-Use na poziomie Excellent, spełniając najbardziej wyśrubowane kryteria w zakresie zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia osób korzystających z pomieszczeń. Przy podpisaniu umowy doradzała firma Brookfield Partners.

„Cieszymy się, mogąc powitać NOTUS Finanse SA w gronie naszych najemców. Fakt, że dołączyła do niego kolejna renomowana firma potwierdza, że działania GTC w zakresie rewitalizacji powierzchni biurowych przekładają się na zaufanie naszych partnerów. Modernizując nasze starsze nieruchomości, działamy dwutorowo. Z jednej strony skupiamy się na zmniejszeniu wpływu budynków na środowisko, realizując strategię zrównoważonego rozwoju: w przypadku Globis Poznań procesowi optymalizacji została poddana instalacja HVAC. Z drugiej strony, planując rewitalizację tego budynku, myśleliśmy o komforcie pracowników i partnerów biznesowych naszych najemców, do których dołącza NOTUS Finanse. Pragnę również podziękować firmie Brookfield Partners za wsparcie w procesie negocjacji umowy” – powiedział Grzegorz Strutyński, country manager GTC w Polsce.

GTC zakończyło niedawno kompleksową rewitalizację Globis Poznań, dążąc do zapewnienia najlepszej oferty usług dla najemców. Dzięki nowym proekologicznym rozwiązaniom najemcy biurowca mogą cieszyć się lepszą jakością powietrza i większym komfortem w korzystaniu z powierzchni biurowej. Co więcej, modernizacja systemów wentylacyjnych oraz zmniejszenie zużycia wody, ciepła i energii elektrycznej wpłyną na wyższą ocenę budynku pod kątem zrównoważonego rozwoju. Globis Poznań zyskał nowy wygląd, z nowoczesną recepcją zaprojektowaną zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. Za budowę i wykończenie obiektu odpowiadali eksperci z firmy Tétris Fit-out. Przy wejściu do budynku pojawiły się nowe stojaki na rowery, zielona strefa relaksu, poszerzono też ofertę udogodnień dla najemców. Ponadto, w grudniu 2021 r. wprowadzono nowe rozwiązanie technologiczne skierowane do najemców Globis Poznań, aplikację „Welcome GTC” służącą m.in. do zarządzania społecznością biurową oraz korzystania z oferty handlowo-usługowej.

„Kompleksowy lifting recepcji oraz korytarzy wymagał zaawansowanych, wieloetapowych prac. Na uwagę zasługują oryginalne, efektowe detale wykończeniowe: drewniane elementy wykonane z thermo jesionu na ścianach, suficie i ladzie recepcyjnej, a także powstający w skomplikowanym, wieloetapowym procesie mikrocement na posadzkach. Wnętrze recepcji ożywiają kolorowe meble oraz miękka wykładzina” – dodał Paweł Pikus, dyrektor kontraktu w Tétris.

Z przyjemnością informujemy o naszej nowej siedzibie w Globis Poznań. Ta wyjątkowa nieruchomość zaskoczyła nas bogactwem udogodnień, jakie zostały niedawno wprowadzone. Wierzymy, że połączenie eksperckiego doradztwa finansowego, które na co dzień dostarczamy naszym klientom, z zarządzaniem nieruchomościami na najwyższym poziomie przez GTC, zaowocuje długoterminową i satysfakcjonującą współpracą” – powiedział Paweł Sobieski, dyrektor regionalny NOTUS Finanse.

NOTUS Finanse to jedna z największych i najlepiej ocenianych firm pośrednictwa finansowego na polskim rynku. Dzięki licznym oddziałom na terenie całego kraju, a także grupie ponad 1500 doświadczonych doradców finansowych, firma pomogła już ponad 400 000 klientom.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio