Zoltán Fekete został powołany na stanowisko prezesa Zarządu GTC. Wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. W nowej roli Zoltán Fekete pokieruje wszystkimi działaniami GTC w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zoltán Fekete dołączył do GTC w lipcu 2020 roku. Jako Przewodniczący Rady Nadzorczej aktywnie uczestniczył w umacnianiu pozycji GTC jako lidera branży na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i funduszach private equity przyczyniło się do wzmocnienia reputacji GTC w oczach strategicznych partnerów, kluczowych inwestorów i niezależnych instytucji finansowych. Nominacja tak doświadczonego i znanego w branży nieruchomości eksperta na stanowisko prezesa Zarządu potwierdza dążenie GTC do umacniania swojej pozycji poprzez fuzje i przejęcia, nabywanie aktywów i działek w atrakcyjnych lokalizacjach oraz realizację kolejnych projektów z zakresu nieruchomości komercyjnych.

„Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzyli mnie moi koledzy z Rady Nadzorczej, powierzając mi nową funkcję. Ta ekscytująca, a zarazem pełna wyzwań odpowiedzialność sprawia, że nie mogę się doczekać dopisywania kolejnych rozdziałów w historii GTC w czasach niepewności, jaka towarzyszy szybko zmieniającemu się światu. Od 25 lat jesteśmy dla inwestorów liderem na rynku nieruchomości. Jestem dumny z naszego zespołu, dzięki któremu wszystkie te osiągnięcia są możliwe, i z optymizmem patrzę w przyszłość. Mając na pokładzie tak zaangażowanych ekspertów, będę dbał o rozwój GTC, wykorzystując doświadczenia i najlepsze praktyki moich poprzedników. Jestem pewien, że razem będziemy się rozwijać i zaskakiwać interesariuszy nowymi, imponującymi wynikami” – skomentował Zoltán Fekete, nowo powołany prezes Zarządu.

Zoltán Fekete jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Eötvös Lorand i posiada tytuł MBA w dziedzinie bankowości uzyskany na Uniwersytecie Exeter w Wielkiej Brytanii. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w międzynarodowej bankowości inwestycyjnej i funduszach private eqity. Jako bankier inwestycyjny pracował dla HSBC London, Credit Suisse First Boston w Budapeszcie, Londynie i Izraelu. W trakcie swojej kariery zawodowej Fekete przeprowadził wiele IPO, transakcji fuzji i przejęć oraz inwestycji private equity w dziedzinie nieruchomości, technologii i nauk przyrodniczych. W okresie od listopada 2015 r. do marca 2022 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Optima Investment Ltd.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio