GTC otrzymało srebrną nagrodę w EPRA Sustainability Best Practices Recommendations Awards. Deweloper został wyróżniony, biorąc udział w konkursie po raz pierwszy, co potwierdza wysokie standardy praktyk raportowania ESG stosowanych przez Grupę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

GTC zadebiutowało w EPRA Sustainability Best Practices Recommendation Awards i otrzymało srebrny poziom zgodności (pomiędzy 70-85%) z rekomendacjami dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju EPRA. Firma jest jedynym deweloperem działającym w Polsce, który został wyróżniony w konkursie za najlepszy raport roczny dotyczący zrównoważonego rozwoju w swojej branży. Jury wysoko oceniło praktyki D&I, BHP, a także kompleksowe rozwiązania energo- i wodooszczędne wdrażane we wszystkich – istniejących i planowanych – budynkach GTC.

“Biorąc pod uwagę, że po raz pierwszy ubiegaliśmy się o nagrodę EPRA, jesteśmy niezwykle zadowoleni z tak wysokiej oceny zasad zrównoważonego rozwoju, którymi kierujemy się jako Grupa i jako deweloper. Nasza branża stale ewoluuje i jest wrażliwa na zmiany oraz globalne wyzwania, takie jak pandemia czy kryzys klimatyczny. Srebrna nagroda za nasze praktyki raportowania ESG to znak, że jesteśmy na dobrej drodze do przejrzystej komunikacji prośrodowiskowych rozwiązań  zorientowanych na najemców, które wdrażamy na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, na których jesteśmy obecni. Wszystko po to, aby tworzyć przyjazne środowisku nieruchomości, które są atrakcyjne dla współtworzonych przez nas społeczności” – komentuje Yovav Carmi, Prezes Zarządu GTC.

GTC przywiązuje szczególną uwagę do rozwoju zrównoważonych budynków na 6 rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Dbałość o dobro najemcy i dostosowanie budynków do najwyższych standardów ESG przejawia się na wszystkich etapach rozwoju nieruchomości – od wyboru lokalizacji pod nową inwestycję, poprzez projektowanie i budowę, aż po zarządzanie aktywami i tworzenie oferty usługowej dla gotowego budynku. Firma zdobyła renomę w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wysokiej jakości budynkom z ponadczasową architekturą i nowoczesnymi rozwiązaniami proekologicznymi oraz doskonałą ofertą dla najemców. Deweloper stale rewitalizuje swoje obiekty i tereny zewnętrzne, sukcesywnie rozbudowując katalog udogodnień dostępnych dla najemców, takich jak np. ścieżki rowerowe.

Ekologiczną doskonałość budynków potwierdzają certyfikaty środowiskowe, które od 2021 r. posiada aż 84% budynków Grupy. Więcej informacji na temat zrównoważonego budownictwa i polityki prośrodowiskowej można znaleźć w raporcie ESG Grupy, który jest dostępny na stronie internetowej: www.esg.gtc.com.pl.

Globe Trade Centre S.A.

ul. KOR 45A, 02-146 Warszawa NIP: 527-00-25-113 T: +48 22 16 60 700 www.gtc.com.pl

Kraje GTC Bułgaria Chorwacja Polska Rumunia Serbia Węgry

Do pobrania Logo GTC

© 2022 Globe Trade Centre made by Esencja Studio